Урок математики у 6 класі
Тема. Математичний детектив «Координатна площина»
Мета уроку.
Навчальна. Сприяти:
Навчальна. Сприяти:
- узагальненню знань учнів по темі «Координатна площина»;
- формуванню
практичних умінь та навичок будувати точки за заданими координатами та
знаходити координати точок на координатній площині;
Розвиваюча. Сприяти:
- розвитку в учнів
уміння працювати в групі та індивідуально;
- розвитку
інтересу до математики;
- розвитку
творчості учнів;
- показати місце і
значення координат в житті людини, оточуючому світі.
Виховна.
Сприяти:
-
розвитку
самостійності, самоконтролю, спостережливості;
-
вихованню
скромності, самокритичності, дисциплінованості, уміння допомагати товаришам.
Тип уроку. Урок
вироблення практичних умінь та навичок.
Обладнання: 1)
підручники, зошити, креслярські приладдя; 2) демонстраційні креслярські
приладдя для роботи біля дошки; 3) картки з індивідуальними завданнями; 5)
ноутбук; 6) мультимедійний проектор, екран; 6) диск зі скомпонованими
презентаційними матеріалами (Рower Point); 8) роздаткові матеріали для практичних робіт, 9)
магнітна дошка, виставка творчих робіт учнів .
Хід уроку
І. Організаційний момент. Організація довкілля. Позитивний настрій вчителя та
учнів. Загострення, фіксація, зосередження уваги.
Добрий
день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
ІІ. Повідомлення теми, мети, задач уроку та мотивація
учбової діяльності.
(Слайд №1)
Дивуй. (Створення
проблемної ситуації під час гри). -
Скажіть, яку тему ми вивчили на минулому уроці?(Координатна площина).
Тобто з основними поняттями координатної площини ми вже познайомилися. Як ви
думаєте чим ми займемося сьогодні?(Закріпимо, будемо вчитися застосовувати їх).
Так, бо успішним є не той, хто знає, а той, хто вміє застосовувати свої знання.
·
Сьогодні
я пропоную вам стати агентами
математичного детективу. Восени ми з вами подорожували, хто пам’ятає де ми були?
( слайд №2 Зоопарк )
Заява
від потерпілої ( слайд № 3)
В наше
детективне агентство поступила заява від потерпілої «Координатної площини».
Останнім часом вона проживала в Миколаївському зоопарку і допомагала
орієнтуватися в розміщенні жителів зоопарку. Але вночі якісь злочинці випустили
деяких тварин. Ті в свою чергу нанесли нашій «Координатній площині» тілесних
ушкоджень. Необхідно розшукати тварин. Вам випадає нелегка робота.
(оголошую тему уроку, мету, задачі уроку. Діти записують
в зошити)
IІІ. Перевірка
домашнього завдання.
Вам було завдання дізнатися про її історичне минуле.
Особова справа (слайд № 4)
Прізвище, ім’я
Координатна площина
Рік
народження 1637
Місце
народження Франція
Батьки Рене Декарт
Історична
довідка
(Діти
читають повідомлення слайди 5 -7 )
ІV. Актуалізація опорних знань про координатну площину.
- Перш
за все пройдемо «Тест на професійну придатність» і перевіримо, чи добре ви знаєте потерпілу?
Математичний диктант ( слайди № 8, 9)
Ідентифікація
Пошук доказів
Перевірити, чи вмієте ви знаходити координати точок, ми
зможемо під час пошуку доказів. Завдання
полягає в тому, що на карті зоопарку зображено багато різних слідів. Чиї
це сліди ви зможете дізнатися, якщо правильно назвете координати точок, в яких
розміщені сліди.
Робота на комп’ютері «Мозковий штурм» (слайд № 10)
- Що ж
«портрет» та «вдачу» нашої потерпілої ви знаєте.
V. Детектор брехні (слайд
№ 11)
Фізкультхвилинка.
Якщо твердження правильне, то діти підіймають руки вгору,
якщо ні – вперед
(3;3) - І чверть
(-4;-4)
–ІІ чверть
(-3;3) –
ІІІ чверть
(4;-8) – ІV чверть
VІ. Вироблення практичних умінь та навичок.
1.
Фоторобот ( слайд
№ 12)
Який же пошук злочинців проходить без складання
фоторобота злочинця?
Тому зараз кожний із вас за
даними свідків може створити фоторобот злочинця і віддати його на впізнання
потерпілій.
Робота в
групах по рядам (завдання для кожної групи)
(Діти будують точки в
зошитах. За правильні відповіді учні набирають
бали)
Картка №1 (тигр)
(-15; -4) (-15;-3)
(-14;-4) (-13;-4) (-10;2) (-1;2) (1;3) (4;3) (6;5) (7;5) (7;4) (8;3) (8;2)
(8,5;1) (6,5;0) (5,5;0,5) (5;0) (9;-7) (10;-7) (10;-8) (8;-8) (3;-3) (1;-4) (-4;-4)
(-6;-3) (-7;-5) (-8;-6)
(-8;-7) (-7;-7) (-7;-8) (-9;-8) (-10;-6) (-10;-2) (-13;-5) (-14;-5) (-15;-4)
Картка №2 (страус)
(-9;4) (-7;2) (-3;3)
(2;3) (7;1) (3;10) (4;11) (6;11) (9;10) (7;9) (6;9) (6;8) (8;3)
(8;-2) (3;-4) (4;-9)
(7;-12) (8;-12) (8;-13) (7;-13) (3;-9) (1;-5) (-3;-5) (-7;-7)(-9;-12) (-11;-13)
(-11;-12) (-10;-12) (-9;-7) (-6;-4) (-8;-3) (-9;-1) (-7;-2) (-9;0) (-9;4)
Картка №5 (слон)
(-6;-1) (-5;-4) (-2;-6) (-1;-4) (0;-5) (1;-5) (3;-7) (2;-8) (0;-8) (0;-9)
(3;-9) (4;-8)
(4;-4) (5;-6) (8;-4) (8;0) (6;2) (4;1) (0;1) (-2;2) (-6;-1) (-10;-2)
(-13;-4) (-14;-7)
(-16;-9) (-13;-7) (-12;-10) (-13;-14) (-10;-14) (-10;-13) (-9;-13) (-10;-9)
(-5;-9)
(-5;-15) (-2;-15) (-2;-10) (-1;-10) (-1;-11) (-2;-13) (0;-15) (2;-11)
(2;-9)
2. Слідчий експеримент (слайд №
13, 14 )
Щоб затримати злочинців не
вистачає кілька кодів до замка – координат точок. Доповнити їх можуть учні,
розв’язавши рівняння і знайшовши координати яких не вистачає
1 -2( х +5)=2х+2 (х;3) х= -3
2 2(2-у)=у-5 (-3;у) у=3
3 3(х-4)=4(3х+6) (х;4) х= -4
4 3(2х+1)+6х=10х+11 (х;-4) х=4
5 2( х +12)-х=3х+4х (х;-8) х=4
6 3(х+2)=4х+2 (х;-4) х=4
7 3(у-1)= у +5 (-4;у) у=4
8 5х
-2+х=2( х -9) (х;-4) х=-4
3.«Затримання злочинців» ( слайд №
15)
Затримати злочинців можна посадивши їх знову до їх
домівок – кліток. Будуємо «клітки» - через задані точки з координатами, які
знайшли учні під час розв’язування рівнянь
·Тигр (3;3) і
(-3;3) ; (-3;-3) і (3;-3)
·Страус (4;4) і
(-4;4); (-4;-4) і (4;-4)
·Слон (4;-4) і
(-4;-4); (-4;-8) і (4;-8)
VІІ. Підведення підсумків уроку.
1. «Вирок суду»
Допомогли нам у цій справі свідки, що знають координатну
площину і користуються її послугами.
- Згадаємо: де зустрічаємося із
координатною площиною.
Наші учні дослідили це питання
і зараз нам повідомлять результат
( слайди № 16 - 19 )
2.
Оцінювання роботи учнів на уроці ( слайд №20 )
VІІ. Домашнє завдання. (слайд №21
)
Самим придумати малюнок і
записати координати його точок
3. Рефлексія. ( слайд №22)
Лист оцінювання
Прізвище, ім’я
____________________________________
Завдання
|
Етап уроку
|
Бали
|
1
|
Особова справа (перевірка Д/З)
|
|
2
|
Тест на
профпридатність (Математичний диктант)
|
|
3
|
Пошук
доказів
(Робота на
ком’ютері )
|
|
4
|
Детектор
брехні (Фізкультхвилинка)
|
|
5
|
Фоторобот
(Робота в
групах)
|
|
Оцінка
|
Рефлексія
1
|
На уроці я працював
|
|
2
|
Своєю роботою я
|
|
3
|
Урок для мене видався
|
|
4
|
За урок я
|
|
5
|
Мій настрій став
|
|
6
|
Матеріал уроку для мене був
|
Немає коментарів:
Дописати коментар